Zakładanie trawników Katowice

Zajmujemy się zakładaniem trawnika z siewu oraz z rolki w profesjonalny, ale przede wszystkim kompleksowy sposób: doradzamy zakładamy i pielęgnujemy.

Większość z nas wymarzony ogród utożsamia z równym, soczystym i pięknie zielonym trawnikiem. Jednak, aby mógł być tak piękny niezbędne jest dokładne i sumienne przygotowanie podłoża od którego zależy cały sukces zielonej misji.

Trawnik z siewu czy z rolki? To najczęściej zadawane pytanie.

Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, Twojego ogrodu i określonego budżetu.

Trawnik z siewu

Tradycyjna metoda trawnika sianego jest wersją dla bardziej cierpliwych. Dzięki wysiewaniu odpowiednio dobranej mieszanki traw do warunków na działce zapewniamy najlepsze efekty wzrostu. Trawnik z siewu nie jest ani gorszy ani lepszy od trawnika z rolki. 

W przypadku trawnika z siewu wymagane jest dokładniejsze zabezpieczenie gleby i stale utrzymywana wilgotność podłoża. Jednak po okresie oczekiwania taki trawnik będzie cieszył oko tak samo jak ten z rolki. 

Trawnik z rolki cechuje natychmiastowy efekt. Jest to wersja droższa w porównaniu z tradycyjnym siewem. Wygląda doskonale zaraz już po położeniu. 

zakladanie trawnika slask

Przygotowanie podłoża

zakladanie-trawnika-slask
Przygotowanie podłoża przy zakładaniu trawnika z siewu

Prace na tym etapie zazwyczaj obejmują:

– odchwaszczenie działki

– oczyszczenie terenu z odpadów, śmieci, resztek budowlanych

– wyrównanie, niwelacje terenu

– formowanie terenu, skarp, nasypów

– nawiezienie bądź wywiezienie ziemi

– przedsiewne nawożenie gleby

– polepszenie jakości gleby

– wielokrotne grabienie i wałowanie terenu

– wysiew nasion lub rozłożenie trawnika z rolki

– zabezpieczenie nasion traw przed wypłukaniem

Szybka i darmowa wycena założenia trawnika

Zakładanie trawnika Katowice, Zakładanie trawnika Śląsk, Zakładanie trawnika Zagłębie, Zakładanie trawnika Czeladź,  Zakładanie trawnika Będzin, Zakładanie trawnika Sosnowiec, Zakładanie trawnika  Dąbrowa Górnicza,Zakładanie trawnika Chorzów, Zakładanie trawnika Tychy, Zakładanie trawnika Mysłowice, Zakładanie trawnika  Siewierz, Zakładanie trawnika Myszków, Zakładanie trawnika Koziegłowy, Zakładanie trawnika Gliwice, Zakładanie trawnika Tarnowskie Góry, Zakładanie trawnika Jaworzno,Zakładanie trawnika Częstochowa, Zakładanie trawnika Piekary Śląskie, Zakładanie trawnika Olkusz, Zakładanie trawnika Zawiercie, Zakładanie trawnika Zabrze,Zakładanie trawnika Siemianowice Śląskie, Zakładanie trawnika Ruda Śląska, Zakładanie trawnika Świętochłowice, Zakładanie trawnika Bieruń, Zakładanie trawnika Cehłm Śląski,Zakładanie trawnika Gierałtowice, Zakładanie trawnika Imielin, Zakładanie trawnika Knurów, Zakładanie trawnika Mikołów, Zakładanie trawnika Mierzęcice, Zakładanie trawnika Świerklaniec, Zakładanie trawnika Wojkowice, Zakładanie trawnika Oświęcim, Zakładanie trawnika Chrzanów, Zakładanie trawnika Myszków,

Wróć do realizacji

Co oferujemy?

Oferta