Ogród naturalistyczny

Ogród z duchem prerii

Ogród z duchem prerii został założony na dużej foremnej działce o wystawie południowej.

Dobrano szeroki wachlarz gatunków i odmian kwitnących bylin i traw ozdobnych. Ten ogród jest po brzegi wypełniony roślinami. Feeria barw trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zimą ozdobę stanowią kępy miskantów, zasuszone kwiatostany bylin a także śnieżnobiałe pnie brzóz. Ogród jest piękny przez cały rok nie stosując roślin zimozielonych. Styl preriowy z nasadzeniami bylinowymi cały czas jest wyjątkowy. Co chwilę zakwitają inne rośliny, pojawiają się nowe kolory, kształty i zapachy, co sprawia, że ten widowiskowy spektakl trwa nieustannie. Ogród wypełniony bylinami i krzewami liściastymi zaskakuje na każdym kroku, w słońcu i w deszczu, rano i wieczorem, latem i zimą. 

Ścieżka stworzona z płyt Libet via Trio porośniętych częściowo trawą zaprasza do wejścia w zielony świat tuż przy domu i altanie. Wijące się rabaty okalają centralną część trawnika. Z użytkowej części ogrodu do części ozdobnej wejdziemy przez specjalnie zaprojektowany duży metalowy łuk obsadzony wisterią. Z tej perspektywy widzimy zakątek brzozowy skomponowany specjalnie do relaksu. W podszyciu brzóz znajdziemy ławkę otoczoną przez miododajne jeżówki, rozchodniki i trawy ozdobne. 
Aby zadbać o wieczorną atmosferę, w całym ogrodzie rozplanowano szereg punktów świetlnych podkreślających wybrane grupy roślin.

Wróć do realizacji

Co oferujemy?

Oferta