Ogród nowoczesny w formie

Głównym założeniem ogrodu były proste linie i geometryczne kształty.

Cały ogród został zbudowany z niewielkiej ilości choć bardzo rozważnie dobranych gatunków roślin zapewniając ciekawy wygląd ogrodu przez cały rok. Utrzymano nowoczesną i elegancką kolorystykę – fiolet oraz biel. 
Najważniejszym elementem tworzącym szkielet tego nowoczesnego ogrodu są nasadzenia grabów i cisów ciętych w prostopadłościany. Rytmiczne nasadzenia po 3 sztuki obok siebie nadają szyku i elegancji. Podszycie drzew i krzewów stanowią szpalery niskich hortensji bukietowych oraz kocimiętek przełamujących surową geometrię. Kompozycję uzupełniono o architektoniczne rośliny cebulowe – czosnki aflatuneńskie które górują fioletowymi kulami nad hortensjami gdy te jeszcze nie kwitną. Ta długa rabata pozostaje efektowna również nocą dzięki zastosowaniu 10 punktów świetlnych. 
Wejście na posesję zostało podkreślone przez prostokątną donicę z małej kostki granitowej. Donica obsadzona smukłymi trzcinnikami zaprasza do wnętrza ogrodu. Podjazd oraz wejście do domu zostały mocno zaakcentowane przez rytmicznie powtarzające się nasadzenia z kosodrzewiny oraz traw ozdobnych. Miejsca te zostały podświetlone przez nowoczesne lampy w kolorze antracytu.

Podwyższone donice przy wejściu do domu wymagały zaprojektowania oryginalnej i całorocznej kompozycji. Zaproponowaliśmy zestawienie 7 kul o zróżnicowanej wysokości i fakturze. Wśród nich znajdziemy trzy bukszpanowe kule, dwie kule z fibrobetonu oraz 2 kule podświetlane. Cała kompozycja na planie kwadratu wygląda niezwykle efektownie za dnia a zwłaszcza wieczorem gdy kule zostają oświetlone. 

W ogrodzie zaplanowaliśmy nasadzenia trzech średniej wielkości drzew – ambrowców amerykańskich które pełnią dwie ważne funkcje w ogrodzie. Drzewa te zapewniają jedyny w swoim rodzaju spektakl jesienny, ogniście przebarwiając się od purpury przez odcienie fioletów, czerwieni do żółci. Dodatkowo stożkowate korony będą stanowiły ochronę przed słońcem. 

Ogród oprócz założenia trawnika, rabat i oświetlenia został wyposażony w niewielkie palenisko oraz drewnianą drewutnie w kolorze antracytu.

Wróć do realizacji

Co oferujemy?

Oferta